Türkiye'nin Online Düğün Platformu

Mükemmel düğün için ipuçları

Mükemmel düğün için ipuçları

Her hanım, adam, özellikle hepimiz hanımefendiler “evlilik” “düğün” denince kendimiz için en mükemmelini düş ediyoruz. Çok mühim bir kavramdır “düğün” kelimesi yeni bir hayata oluşturulan kapıdır.

Aylar önceden, yüzükleri parmaklara taktıktan, karşılıklı laflar verildikten sonrasında başlar hengâme. Hatta annelerimiz biz sokakta saklambaç canlandırırken adım atar bu özel günü karşılamaya, çeyizler düzer kızlarına, oğullarına…

Eskiden çoğu kız çocuğuna büyürken ne olmak istersin deyince “gelin olacağım” derdi. Bizlerin zamanımızda küçükler “çocuk” gibiydi “saftı” kanımca.

Şimdi, o büyüyünce gelin olacağım diyen, genç kızlık dönemlerini arkadaş toplantılarında düş ettikleri gelinlikleri bütün ince detaylarına varana dek özetleyen genç kızlarımıza, harika olmasını istedikleri düğünleri için, Feng Shui prensipleri ile katkıda bulunacak ipuçları verelim.

En mühim mevzu burada düğün tarihini gelin ve damadın Çin burçlarına bakılırsa talihli bir tarihe muadil getirmeleri olacaktır. Biz bu tip danışmanlıklarımızda gelin ve damadın burçlarından yola çıkarak her ikisinin de şanslı bir tarihinin altını çizer, hatta düğün başlangıç saatini, nikâh saatini… Burçları ile ahenkli vakitlere gore belirleriz. Mesele domuz burcu bir gelin adayı yılan burcu ile çatışma halindedir. Bu halde bu burcun saati, günü olumsuzdur hatta yılan yılında evliliğe adım atmasını istemeyiz.

Kısaca bu mühim günlerin tarihlerini şanslı gün ay hatta saatlere muadil getirmek gerekir. Hiç bir şey yapamıyorsanız küçük bir ipucu vereyim, yeni ay başlangıç tarihlerini seçmeye çaba edin.

İster beş yıldızlı bir otelde, ister evinizin salonunda sade bir tören planlamışsanız davetlilere hazırlayacağınız ikramlıklar, ortamdaki dekorasyon hafife alınmamalıdır.

Eğer taraflar içinde gerginlik var ise bu güzel günü stresle boğuşarak geçirmemek için ortamda su elementini görüntüleyin. Su kişiyi yatıştırır. Hatta özellikle bu konuda muayyen bireyler var ise o misafirlerinizi oturtacağınız alanda su ile alakalı görseller bulundurmaya çalışın hiç bir şey yapamıyorsanız oturacağı masanın örtüsünü su elementinin rengi olan siyah seçin. Genel anlamda gerilmiş bir süreç olacaksa süslemelerinizi beyaz ve siyahın kombini ile oluşturun. Kırmızılar ortamı canlandıracağı, harareti artırabileceği için kırmızılardan mutlaka kaçının.

Misafirlerin uyumlarını artırmak pozitif yönde bir ortam sağlamak için masaların biçim formları da oldukça önemli bir şeydir. Kare, dikdörtgen masalar köşelerinden dolayı zehirli oklara sebep olur. Bu da istenmeyen gerginlikler doğurabilir. Bu sebepten masalar yuvarlak veya oval tercih edilmelidir.

Davetlilerinizi ağırlayacağınız ortamda süslemeleri kişisel talihli renklerin evliliği ile oluşturun.

Kısaca renklerle ilgili birkaç ipucu verelim.

Büyüme, büyüme için:

Mor ve yeşil, mor ve altın sarısı, siyah ve yeşil, siyah ve beyaz, kırmızı ve yeşil talihli renk birleşimleridir.

Kişisel şans sembollerinizi etrafınızda bulundurun.

İkram menüsünü oluştururken de sizin talihli elementlerinizden oluşan menüler hazırlayın. Örneğin toprak elementine sahipseniz toprak elementini besleyecek yiyecekler (kırmızı renk gıdalar, kırmızı et…) tercih edin menüde.

Düğün pastasının türü ve malzemelerini yine kişisel şanslı renk ve meyvelerden tercih edin. Pastanın katlarının da ayrı anlam ve önemi var, bu mevzuyu da diğer bir makalede açıklayalım. Feng Shui’ye bakılırsa şanslı gelinlik modellerini de unutmadım.

Sevgilerimle…  Zeynep Akçay

Kaynak

Alıntı içeriğin kaldırılması için lütfen [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Yorum Yazın